Buscopan
(hioscyna)

BÓLE BRZUCHA » Leki w bólach brzucha||Wyniki wyszukiwania:

Tabletki powlekane: 10 szt. i 20 szt. 1 tabletka zawiera 10 mg butylobromku hioscyny.
Dawkowanie: Tabletki należy połykać w całości, popijając płynem.
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zazwyczaj stosowana dawka to 1 do 2 tabletek 3 do 5 razy na dobę.
Dzieci od 6 do 12 lat: zazwyczaj stosowana dawka to 1 tabletka 3 razy na dobę.
Uwagi: Podczas stosowania leku nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn w ruchu.
Podmiot odpowiedzialny: Ipsen Pharma

Hioscyna - substancja czynna preparatu - przeczytaj

Właściwości hioscyny: Hioscyna działa rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i układu moczowo-płciowego.
Wskazania: Stany skurczowe przewodu pokarmowego (np. kolka jelitowa), dróg żółciowych (kolka wątrobowa), układu moczowo-płciowego (kolka nerkowa, bolesne miesiączkowanie).
Przeciwwskazania: Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (hioscynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie należy stosować u osób z nużliwością mięśni (miastenia) lub z patologicznym poszerzeniem jelita grubego (megacolon).
Ostrzeżenia i środki ostrożności: Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po kilku dniach, należy skontaktować się z lekarzem. Należy zachować szczególną ostrożność, stosując lek u osób z jaskrą z wąskim kątem, zwężeniem w obrębie jelit lub dróg moczowych, skłonnością do tachykardii.
Stosowanie z innymi lekami: Hioscyna może nasilać działanie przeciwcholinergiczne trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, leków przeciwhistaminowych, chinidyny, amantadyny dizopyramidu i innych leków przeciwcholinergicznych (np. tiotropium, ipratropium). Równoczesne leczenie antagonistami dopaminy (np. metoklopramidem) i hioscyna może zmniejszać skuteczność działania obu tych leków na przewód pokarmowy. Hioscyna może nasilać tachykardię wywołaną przez leki beta-adrenergiczne.
Wpływ na kierowanie pojazdami: W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić zaburzenia akomodacji (niewyraźne widzenie) - w takiej sytuacji nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn w ruchu.
Możliwe działania niepożądane: Mogą wystąpić: przyspieszenie akcji serca, suchość wjamie ustnej, zatrzymanie moczu, zmniejszenie wydzielania potu. Rzadko reakcje anafilaktyczne z epizodami zaburzeń oddychania i wstrząsem anafilaktycznym, reakcje skórne i inne reakcje nadwrażliwości.
W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.